Oliwka i Dolar

Przedstawiamy Oliwkę i Dolara, małą dziewczynkę i starszego psiaka, którzy od razu zapałali do siebie ogromną sympatią!

Fot. Taida Tarabuła / Tacy Sami – Razem We Wspólnej Sprawie

Oliwia to dziś już 4 letnia dziewczynka, która mimo swojej choroby jest uśmiechniętym pełnym pozytywnej energii dzieckiem.
Niestety, Oliwia w swoim krótkim życiu dowiedziała się czym jest ból i cierpienie oraz bezsenne noce… Jest jeszcze malutka i nie do końca rozumie, na jak poważną chorobę cierpi. Chorobę która wyniszcza jej organizm.  OLIWIA CHORUJE NA MŁODZIEŃCZE IDIOPATYCZNE ZAPALENIE STAWÓW (MIZS). 

Fot. Taida Tarabuła / Tacy Sami – Razem We Wspólnej Sprawie

W przypadku MIZS dochodzi do uszkodzeń stawów, kości, mięśni, skóry, ścięgien, ale także oczu, naczyń, płuc, serca, przewodu pokarmowego. Może dojść do zaburzeń wzrastania całego organizmu, czyli niskorosłości, jak również do zahamowania lub przyspieszania wzrastania poszczególnych kości. W efekcie do całkowitej niesprawności i kalectwa, a nawet utraty wzroku.

Oliwka i jej rodzice nie poddają się w walce o jej przyszłość… Choroba Oliwki jest przewlekła, niezwykle trudna do wyleczenia, a wszystkie leki i podejmowane terapie niezwykle kosztowne.

Więcej o Oliwce można przeczytać
>>TUTAJ<<

Chcesz pomóc innym podopiecznym Fundacji Otwarte Ramiona? Zapraszamy na stronę: https://www.otwarteramiona.pl/podopieczni/

Fot. Taida Tarabuła / Tacy Sami – Razem We Wspólnej Sprawie

Dolar to wspaniały TTB. Choć ma ok. 12-letni i niejednego w swoim życiu doświadczył nie traci hartu ducha!

W domu tymczasowym mieszka z psami i kotami. Fajnie wprowadzony do zwierząt dogaduje się z nimi, ale spotykając na spacerze niezbyt przyjaznego osobnika oczywiście potrafi odpowiedzieć. Będzie świetnym wyborem na pierwszego TTB dla kogoś bez doświadczenia.

Dolar został wykastrowany, przebadany i stan jego zdrowia jak na seniora jest dobry. To wciąż żwawy dziadek, który chętnie spędzi swoją emeryturę w czułych i kochających ramionach.

Fot. Archiwum Fundacji Amstaff Azyl

Dolar pójdzie z tobą na spokojny niedługi spacer i chętnie spędzi wieczór przy telewizorze. Nasz weteran ma na tyle werwy, że potrafi się nawet czasem przy smakach rozekscytować i chcieć takowego wymusić, ale nie pobudzany jest standardowym dziadkiem TTB, czyli spanie, jedzenie, spacer, szczypta zabawy, spanie.

Prosimy pomyślcie o nim, odmieńmy wspólnie jego los.

Więcej o Dolarku można przeczytać
>> TUTAJ<<

Chcesz pomóc innym podopiecznym Fundacji Amstaff Azyl? Zapraszamy na stronę: http://amstaffazyl.pl/podopieczni-fundacji/